Кафедра Математичної Інформатики

v_ter@ukr.net
(044)259-04-27

Осадчий Євген Олександрович

osadchyj_yevgen_oleksandrovych

  • завідувач науково-дослідної лабораторії високопродуктивних систем обробки інформації кафедри математичної інформатики
  • кандидат технічних наук
  • старший науковий співробітник
  • кращий винахідник НАН України

 

 

Загальна інформація

Завідувач науково-дослідної лабораторії високопродуктивних систем обробки інформації кафедри математичної інформатики  Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат технічних наук, старший  науковий співробітник, кращий  винахідник   НАН України.

Телефон: 8 (044) 259-01-29

Кімната: 702

E-mail:vo_ua@sana.net.ua

Діяльність

Наукова робота

2009 – поточний момент – Завідувач науково-дослідної лабораторії високопродуктивних систем обробки інформації кафедри математичної інформатики  Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

2004 – 2009 – Старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії високопродуктивних систем обробки інформації кафедри математичної інформатики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

2001 – 2003- Доцент, кафедри захисту  інтелектуальної власності та систем прийняття рішеньТернопільської академії народного господарства.

1998 – 2001 – Докторант Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем МОН та НАН України.

1989 – 1998 – Старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем МОН та НАН України.

1986 – 1989 – Науковий співробітник науково-дослідного відділу Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем МОН та НАН України.

Робота в НАН України

1998 – поточний момент – Старший науковий співробітник, за сумісництвом,  науково-дослідного відділу інтелектуалізації інформаційних технологій Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем МОН та НАН України.

Освіта

1998-2001 – Докторантура Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем МОН та НАН України під керівництвом професора Анісімова Анатолія Васильовича.

1987 – Захист кандидатської дисертації за темою «Методи та засоби класифікації та інформаційних класифікаційних систем».

1968-1972 – Студент факультету механізованої обробки економічної інформації Київського інституту народного господарства  імені Коротченка

1966-1968 – Студент загальнотехнічного факультету Львівського політехнічного  інституту

Нагороди, гранти, почесні звання

2002 – Срібна медаль Міжнародного салону винаходів, Женева.

2001 – Лауреат Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості «Золота фортуна».

2000 – Премія МОН України за 2 місце в номінації «Кращий винахід -2000».

Звання «Кращий винахідник Національної академії наук України».

Срібна медаль Міжнародного салона промислової власності «Архімед-2000»,Москва.

1998 – «Гранд Прі» Міжнародного салона іновацій, Париж
Срібна медаль Міжнародного салона винаходів та іновацій, Кіпр.

1997 – Бронзова медаль Міжнародного салона іновацій і нових технологій, Брюсель

Галузі Наукових інтересів

Інформаційні трансформерні технології, технічна та медична кібернетика, стиснення та захист інформації, криптографія, штучний інтелект.

Наукова діяльність

Є. О. Осадчий – відомий фахівець в галузі створення антропоморфних машин та механізмів. Розробив методи та засоби застосування інформаційних трансформерних технологій для побудови машин та механізмів та впровадив їх в медичну практику створивши унікальний пристрій – трансформер  «Екзоскелетон», що забезпечує керований біомеханічний вплив на опорно-руховий апарат та скелетно-м’язову систему людини.   

Основні напрямки наукових досліджень пов’язані з розробкою  інформаційних трансформерних технологій побудови машин та механізмів (трансформерів) багатогалузевого призначення та їх використаннями. Побудована Є. О. Осадчим теорія інформаційних трансформерних технологій дає можливість створювати широкий клас машин та механізмів здатних до функціональної трансформації. В рамках розробленої теорії отримано низку конкретних технічних рішень, що підтверджують дієвість застосування трансформерних технологій на будь якому періоді  життєвого циклу машин та механізмів різної складності; досліджені системи керованого зовнішнього біомеханічного вливу як при складних порушеннях опорно-рухових функцій так і для фізично-здорових людей.

Роботи в цій галузі отримали високий рівень міжнародного визнання, захищені патентами на винаходи та отримали відзнаки на міжнародних виставках.

Розроблено концепцію створення МРЛМС (Мобільних Роботизованих Людино-Машинних Систем) з застосуванням інформаційних трансформерних технологій.

Практичне використання методів дослідження Є. О. Осадчого яскраво демонструється їх застосуванням до вирішення нетрадиційних прикладних задач, наприклад, задач таймерного перетворення інформації, створення механізмів побутового призначення і т.п.

Нині активно працює над проблемами таймерного захисту інформації в мережах ЕОМ, розробляє нові методи та засоби біомеханічного вливу на опорно-руховий аппарат людини та  тварини. Постійно бере участь в міжнародних виставках медичної техніки та активно займається винахідницькою та освітянською діяльністю в цьому напрямку.

Публікації

Опублікував понад 140 наукових статей, в тому числі понад 100 винаходів, серед них 1 монографія, 2 методичні рекомендації.

Повний список наукових та навчально-методичних робіт Є. О. Осадчого станом  на грудень 2009 року.